گاه‌نوشت های علیرضا کاربُر

درباره زندگی، استارتاپ ها، کسب‌وکارهای اینترنتی و اقتصاد دیجیتال

دیدار با استاندار فارس جناب دکتر ایمانیه

بدون دیدگاه

بسم ربی
سلام
روز شنبه این هفته به اتفاق جمعی از سمن ها (NGO) و مدیرکل و معاون اداره کل ورزش و جوانان فارس خدمت استاندار فارس رسیدیم.

دیدار با استاندار فارس
دیدار با استاندار فارس

در دیدار با استاندار محترم فارس به عنوان یک فعال حوزه فناوری اطلاعات نکات زیر رو خدمت استاندار محترم عرض کردم (بصورت خلاصه):

✅ یکی از مسائلی که شرکت‌ها و استارتاپ ها و فعالین حوزه نرم افزار و IT باهاش مواجه هستند مسئله مهاجرت است. پیشنهاد کردم مباحث زیر در رابطه با این مسئله مدنظر قرار بگیرد :

1️⃣ابلاغ دستور یا بخشنامه ای به دستگاههای استان با این عنوان که اولویت ارجاع و عقد قرارداد پروژه های فناوری اطلاعات با شرکت ها و استارتاپ‌های داخل استان باشد و حتی در صورتیکه تخصص کافی با موضوع مدنظر در استان وجود ندارد، یکی از شرکت های استان در کنار شرکت مجری قرار بگیرد.

2️⃣ پیشنهاد راه اندازی «منطقه ویژه دانش‌بنیان»: البته نه بصورت فیزیکی، بلکه موضوع مدنظرم بیشتر ناظر به تصویب قانونی مشتمل بر موضوعات مرتبط با مناطق ویژه بود که بسیار مورد توجه جناب استاندار قرار گرفت.(اصلی ترین مسئله پیرامون حمایت های منطقی از شرکت های دانش بنیان در چند سال اول فعالیت ایشان بود.)

3️⃣مسئله آموزش: اخیرا در جلسه‌ی کمیسیون نرم افزار سازمان نصر کشور می‌گفتند که نیاز به یک میلیون متخصص نرم افزار در کشور داریم. به جناب استاندار عرض کردم که در مقوله #آموزش با نگاه تربیت متخصص طرحی داریم.

✅ درباره سامانه ای که با موضوع استان فارس در دهه آخر قرن گذشته درحال توسعه هستیم توضیح دادم و مقرر شد اوایل تابستان در جلسه ای سامانه را ارائه کنم.

🔵در پایان عرائض بنده، جناب استاندار گفتند که شرح هر سه موضوعی که مطرح شد را در نامه های مختلف خدمت ایشان ارسال شود تا به فراخور پیگیری شود.

امید که کار مفیدی برای این حوزه بسیار مهم بتوان انجام داد.🤲

لینک خبر دیدار در سایت استانداری فارسبرچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *